ZAPOWIEDŹ: Miesiąc z Biblioteką Michała Friedmana


KWIECIEŃ 2014 – MIESIĄC Z DZIEŁAMI Z BIBLIOTEKI MICHAŁA FRIEDMANA

Zrobiło się trochę wiosennie, słonko przygrzało, od razu nabrałam chęci do pracy! Nad wszystkim, nawet nad robienie ofert i rezerwacji w Call Center.

Część z Was zapewne wie (chociażby z tej notki), że Wolne Lektury we współpracy z Fundacją im. Michała Friedmana wydały dwanaście dzieł literatury żydowskiej. Odznaczają się one wspólnym tłumaczem (Michałem Friedmanem właśnie) oraz tym, że od śmierci ich autorów minęło już minimum siedemdziesiąt lat – innymi słowy, książki zostały uwolnione i wydane w wersji cyfrowej, byśmy wszyscy mogli z nich korzystać.

Postanowiłam się zmierzyć z zasobami Biblioteki – postaram się przeczytać wszystkie dwanaście książek (w tym trzy przeczytane wcześniej jeszcze raz, nie ma oszukiwania) przez marzec, by w kwietniu opublikować wpisy dotyczące każdej lektury z osobna.

Na pierwszy ogień – Z jarmarku Szolema Alejchema 😉

Literatura pisana w języku jidysz ma naprawdę wiele skarbów. Postaram się Wam część z nich przybliżyć (i przy okazji nadrobić własne zaległości).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii E-booki, literatura w języku jidysz, Miesiące tematyczne, wątek żydowski, Zapowiedzi i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s