Ogólne zasady panujące na blogu

Jest kilka zasadniczych spraw, o których muszę tu wspomnieć.

Po pierwsze – nie jestem z wykształcenia literaturoznawcą ani filmoznawcą (tylko kulturoznawcą. Mam na to stosowne papiery). A co za tym idzie – nie jestem alfą i omegą. Mam prawo popełniać błędy. Jeśli, drogi Czytelniku, wyłapiesz jakiś błąd merytoryczny (na tym mi bardziej zależy, literówki widzę sama), proszę, napisz mi o tym. Człowiek się uczy całe życie, jestem otwarta na uwagi.

Po drugie – zachowajmy kulturę wypowiedzi. Jeśli popełnię błąd, powiedz mi o tym grzecznie i w kulturalny sposób. Jeśli się z czymś nie zgadzasz, napisz o tym tak, by nikogo nie obrazić. Ostrzegam: w przypadku komentarzy, które mają na celu wywołanie kłótni i obrażanie mojej osoby bądź kogokolwiek innego, będę zwracać uwagę tylko raz. Potem każdy następny obraźliwy komentarz będzie usuwany.

Nie używajmy bluzgów, zwracajmy uwagę na uczucia innych. To nie miejsce na chamstwo.

UWAGA: komentarze ksenofobiczne, antysemickie i nawołujące do nienawiści będą kasowane natychmiast i bez żadnego ostrzeżenia.

Po trzecie – zdjęcia okładek pochodzą ze stron wydawnictw lub portali poświęconych filmom (chyba, że w przypisie zaznaczono inaczej). Pozostałe zdjęcia z reguły są mojego autorstwa: jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że wykorzystałam cudze fotografie i nie napisałam, kto jest autorem, proszę dać mi znać, szybko to nadmienię.

Po czwarte – blog jest o kulturze czeskiej i żydowskiej, nie o moich (i cudzych) poglądach politycznych.

Po piąte – jeśli ktokolwiek z Was będzie miał mi coś do zarzucenia, będzie chciał się czymś podzielić bądź zaproponować współpracę, w zakładce „O Czechożydku” znajdują się moje dane kontaktowe. 🙂

Reklamy

Jedna odpowiedź na „Ogólne zasady panujące na blogu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s